Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Jaanuari murdelahingud
Uus aasta 90 aastat tagasi tõi murrangu Vabadussõja käiku. Kui Punaarmee 28. novembril üle Eesti piiri tungis, oli meie rahvaväe organiseeerimine alles alanud. Esimese sõjakuu jooksul Eesti väed taganesid. Punaarmee vallutas Kirde- ja Kagu-Eesti, langes Tartu. 1919. aasta jaanuari algul oli Punaarmee Tallinnast 40 kilomeetri kaugusel. Siis algasid murdelahingud, mis näitasid, et sõjaõnn võib pöörduda. Peale õnne oli vaenlase taganema sundimiseks vaja paljudel inimestel rindel ja tagalas teha suuri jõupingutusi. Räägib Reigo Rosenthal (pildil).
Kuula arhiivilinti, kus Vabadussõja veteran Taavet Poska (Eesti Sõjamuuseumi asutaja ja juhataja) räägib oma mälestusi. Poska oli sõjas fotograaf ja sidepidaja. Vabaduse monumendi nurgakivi panekul 2008. aasta septembris anti üle ka Taavet Poska 10 aastat tagasi tehtud esimene annetus sambale.
KUULA Taavet Poska mälestusi siit:
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.