1. novembril on Eesti lugu külaline Soome ajaloolane Seppo Juhani Zetterberg, kes räägib jõu vahekordadest maailmas 1918. aastal. Missugused olid väikeste sündivate riikide võimalused ajal, kui impeeriumid kokku kukkusid? Millised olid Eesti ja Soome suhted, kas oli nii, et mis oli Eestile kasulik, oli ka Soomele hea? Kui suured olid Eesti välisdelegatsiooni võimalused Eestit propageerida ja Eesti käekäiku Euroopas mõjutada?
Seppo Juhani Zetterberg on Jyväskylä Ülikooli üldajaloo professor ja Soome Akadeemia liige. Ta on tuntud Eesti ajaloo uurijana. 2007. aastal ilmus "Viron historia", mis on koguteos Eesti ajaloost alates jääajast kuni tänapäevani. Zetterbergi üks olulisemaid Eestit puudutavaid teoseid on "Jüri Vilmsi surm". Zetterberg on öelnud: "Väikerahvas peab käituma nagu aristokraat ja endast lugusid jutustades selja sirgu ajama."
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.