Kui Punaarmee 1918. aasta novembris üle Eesti piiri tungis, oli Eesti rahvaväe organiseerimine alles alanud. Olulist rolli mängis edaspidises sõja käigus abi, mida andsid teised rahvad. Soomlaste ja inglaste rollist Eesti võitluses oma riigi eest: miks nad otsustasid maailma areenil tundmatut riiki abistada ja mida see abi 1918. aasta esimesel sõjakuul tähendas, räägib ajaloolane Reigo Rosenthal.
Saates kuulete Vabadussõja veteranide mälestusi sellest, kuidas mõjus sõtta läinud koolipoistele Soome vabatahtlike tulek Eestisse ja kuidas Inglise eskaader vangistas punalaevastiku miiniristlejad. Mõlemad laevad kingiti Eesti mereväele ja neist said Eesti suurimad ja moodsaimad sõjalaevad Lennuk ja Vambola.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.