Eesti Rahvavägi oli Eesti sõjaväe nimetus 16. novembrist 1918, siis otsustas Eesti valitsus luua rahvaväe. 1926 nimetati Eesti Kaitseväeks.
Kuidas tehti Eesti Rahvaväge? Miks ebaõnnestus esimene vabatahtlik mobilisatsioon ja kuidas õnnestus detsembri keskpaigas leitnant Konstantin Kanepil Paides, lipnik Leopold Tõnsonil ja leitnant Otto Sternbeckil Tallinnas, kapten Henry reissaarel Viljandis vabatahtlikest terved pataljonid luua.
Kuidas ja kes varustas noore riigi armeed kõige vajalikuga: riietega, toiduga, relvadega, suitsu ja seebiga. Kas pealetungi alguseks jaanuaris oli rahvavägi valmis?
Saates esineb ajaloodoktor Ago Pajur.
Mälestused Viljandi skautspataljoni üks esimesi vabatahtlikke Theodor Andresson. Kuula siit
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.