Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Läti lugu
Esimese maailmasõja esimestel kuudel sai Baltimaadest sõja tallermaa. Baltimaade käekäiku muutis oluliselt enamlaste võimuletulek Venemaal. 1918. aasta 16. veebruaril kuulutas end iseseivaks Leedu, 24. veebruaril tegi seda Eesti ja 18. novembril tegi seda Läti. Sellepärast ongi Eesti lugu seekord Läti lugu, lugu sellest, kuidas lätlased iseseivaks said.
Ja sellepärast ka Läti lugu, et esimene inimene, kes Eesti iseseisvuse eest langes – 24. veebruaril Tallinnas- Johann Muicshneek - oli justnimelt lätlane.
Läti lugu jutustab eesti ajaloolane Küllo Arjakas.
Saates on juttu ka läti küttide rollist Läti ajaloos. Raamatus "Läti rahva elurada" saab vastuse
itaalia ajakirjanike küsimus: "Mis maksab üks läti kütt ? Ja vastus on: " Sama palju, kui on mehe kaal kullas."
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.