Raamatuteadlane Ilmar Vaaro: "Raamatukogude roll on muutunud: kui varasemalt oli rõhk suunatud raamatutele, siis mida aeg edasi, seda olulisemaks on saanud kasutaja ja tema soovid."
Tartu Ülikooli õppejõud Ilmar Vaaro räägib teises saates eesti raamatukogude ajaloost iseseisva Eesti riigi algusest tänase päevani. Kuidas noor Eesti riik kõige muu kõrval raamatukogundust korraldama hakkas? Kes olid need inimesed, kes raamatukogundusega tegelesid ja kuidas nad raamatukogundust edendasid? Missugused muutused tõi raamatukogundusse Nõukogu okupatsioon? Mis iseloomustab taasiseseisvunud Eesti aastaid?
Varamust kuulame Aleksander Sibula (1884 – 1981, aastatel 1921–1950 Tallinna Keskraamatukogu juhataja) mälestusi (salv. 1975. a).
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.