Samas näitab maailma majandus paranemise märke. Tõsi, mõned neist on ajutised, teised illusoorsed, kolmandad aga liiga pika vinnaga, et lohutada kannatanuid. Igatahes alustab 1937. aasta alguses Ameerika Ühendriikides teist ametiaega president Franklin Delano Roosevelt, keda peetakse riigi kriisist välja vedajaks.
Eestis aga, jah, Eestis ei juhtu suurt midagi. Jaanuaris avatakse Tallinnas hotell Palace ja veebruaris Kultase kohvik, kuid poliitikas valitseb vaikiv ajastu. 2. augustil hukkub segastel asjaoludel Luksemburgi põgenenud vabadussõjalaste juht Artur Sirk, kuid Eesti ajalehed sellest ei kõssa.
Poliitika asemel tehakse kirjandust. Head kirjandust. Ilmub üks minu kõigi aegade lemmikraamatuid – Heiti Talviku luulekogu „Kohtupäev“. Enne seda oli 1904. aastal sündinud poeet avaldanud vaid ühe kogumiku. Selleks on 1934. aastal ilmunud „Palavik“, mis on sedavõrd jõuline debüüt, et Talvik võetakse kohe kirjanike liitu. Nüüd siis teine, ühtlasi Talviku viimane kogu: melanhoolne, kohati süngegi, kuid ometi jõulise, ja optimistliku lõpuga „Kohtupäev“.
Pärast „Kohtupäeva“ avaldab Talvik luulet harva ning jagab hiljem paljude kaasmaalaste saatust hukkudes asumisel. Seetõttu on Talvik ka nõukogude ajal põlu all. Väliseestlased muidugi kirjastavad teda, kuid Eesti lugejani jõuab Talvik uuesti alles kuuekümnendatel. Seda ametlikult. Tegelikult loetakse Talviku romantilisi ja seejuures ometi tarku, läbinägevaid tekste kogu aeg. Ning kahtlemata on Heiti Talviku luule surematusele kaasa aidanud arvukad viisistused, millest vast tuntuimad on Vennaskonna versioonid Heiti Talviku luuletustest."
Sari "90 raamatut 90 päevaga" on eetris iga päev alates 5. septembrist "Vikerhommikus" kell 8.50.
Vanavanemate päeval räägivad kolme lapse vanemad ja üheksa lapse vanavanemad Helge ja Lembit, kuidas on neil õnnestunud oma elu korraldada nõnda, et laste perede ja lastelastega on tihe suhtlemine ja hea koos olla.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.