Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Kirikuelu ümberkorraldamine 2
Kirikuelu ümberkorraldamine 2
Reformatsiooni ideed jõudsid Liivimaale kiiresti. Kui ruttu ja kui põhjalikult korraldati Liivimaal ümber kirikuelu, räägib ajaloodoktor Juhan Kreem. Kõige esimesena asuti ümber korraldama kiriku finantsasju, kirikuvara haldamist. Kuidas see toimus ja kuidas sellega hakkama saadi ning mis on jumalalaegas? Mis keeles, kus ja kuidas hakati uut usku jutlustama? Millal kaotas Riia peapiiskop Liivimaal sõnaõiguse ja kes hakkas evangeelse kiriku elu juhtima? Kes oli Tartu esimene ülempastor?
Vastuseid nendele küsimustele kuulete nii 5. kui ka 12. veebruari saatest.
LISAMATERJALI:
Reportaaž Pühavaimu kiriku tornis. Eesti vanima 1433. a pärineva kella juures vestlevad Rasmus Kangropool ja reporter Hubert Veldermann. Saade on salvestatud 1967.aastal. Kuula sit
Palun kuula ka Juhan Kreemi varasemaid saateid: Reformatsioonist Euroopas ja Liivimaal Saksa ordust ja ordumeister von Plettenbergist.
Niguliste muuseumi direktor Tarmo Saaret rääkis kirikust ja keskaegstest kuulsatest kunstiteostest 6. mail 2006.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.