Tiit Hennoste: "1990. aastal, kui kõik võtsid toimuvat ülitõsiselt, siis tehti samal ajal parajat palagani, väga tõsiselt toimuv perestroika ja samal ajal selle parodeerimine." See et nalja visati kõige üle ja isegi iseenda soovide ja unistuste üle, see oli Hennoste sõnul Eestis täiesti eripärane.
Roosmarii Kurvits: "Kirjutavas ajakirjanduses levisid paroodilised reklaamid ja see ei olnud naljarubriikide nali, vaid nali, mis tungis igale poole."
Tiit Hennoste ja Roosmarii Kurvits ERR-i Tartu stuudios Autor/allikas: ERR/ Piret Kriivan
Tartu Ülikooli ajakirjandusuurijad Roosmarii Kurvits ja Tiit Hennoste räägivad saates, missuguseid lehti loeti, missuguseid telesaateid vaadati ja missuguseid raadiosaateid kuulati perestroika ajal, iseseisvuse taastamise aastatel. Jutuks on Eesti Ekspress ja Edasi; Mart Kadastik ja Hans H Luik, Pikker ja Vikerkaar ning muidugi ka raadiosaade "Tere hommikust, põllumehed" ja telesaade "Wigla sou". Keda arvamusuuringute järgi kuulajad-vaatajad neil aastatel enim hindasid ?
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.