Vabadusvõitleja, ajaloolane Viktor Niitsoo: "Eesmärk oli paljastada süsteemi, näidata maailmale, et toimub pidev inimõiguste rikkumine, eestlaste rahvuslike õiguste rikkumine; eesmärk oli tüli majast välja viia." Neljas saade Nõukogude võimu vastasest võitlusest keskendub 1970.-1980ndaile aastaile.
Omakirjastusliku kroonika "Lisandusi uudiste vabale levikule Eestis" saatepäises osaliselt kujutatud kaanepildil on ülemisel real: Mart Niklus, Enn Tarto, Erik Udam ja Endel Ratas ja alumisel real: Jüri Kukk, Lagle Parek, Tiit Madisson ja Viktor Niitsoo. Kroonikaid saab vaadata ja lugeda Viktor Niitsoo blogist.
Saates jutuks olevate isikute loetelu on pikem: Jevgeni Gabovitš, Andrei Sahharov, Valdur Raudvassar,Mart Laar, Lauri Vahtre, Heiki Valk, Rünno Vissak, Tõnis Arro, Oliver Peedosk, Johannes Hint, Jaan Isotamm, Arvo Pesti, Ants Kippar, Jüri Adams, Heiki Ahonen, Matti Miilius, Tõnn Sarv, Doris Kareva,Holger Kaljulaid,Viktoras Petkus, Zviad Gamsahhurdia.
Aga juttu on ka Juhan Tuldavast ja Hubert Jakobsist. Miks aga nendest ka, saab teada saatest.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.