Akadeemik Tõnu-Andrus Tannberg: "Müüte on alati olnud, neid on eri aegadel eri moel ära kasutatud ja nende vastu saab kõige tõhusamalt ajaloo laiapõhjalise uurimisega."
Teises saates Eesti ajaloo valgetele laikudele ja mustadele aukudele lõpu tegemisest räägib professor Tannberg muinsuskaitseliikumisest, president Konstantin Pätsi koju tagasi toomisest, ajalooteadvuse muutumisest ja kooliõpikute rollist selles muutumises.
Juttu on oma ajaloo tagasi võtmisest nii iseseisvusele eelnenud ajajärgul kui ka pärast iseseisvuse taastamist, kui ajalooga oli võimalik hakata süsteemselt tegelema ja Eesti tegelikku ajalugu oli võimalik hakata ka laiemalt maailmale tutvustama.
21. oktoobril 1990. aastal sängitati president Päts Tallinnas Metsakalmistul kodumulda.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.