Kas me oskasime 25 aastat tagasi ette kujutada, milline on religiooni ja vaimsuse vorm ja tähendus tänases maailmas ning mille põhjal võime me saada ettekujutust sellest, mis toimub usu- ja vaimumaailmas veerandsajandi pärast? Sellele küsimusele vastuseid leida püüdes on Ringo Ringvee loengu fookus maailmal, Euroopal ja Eestil.
Ringo Ringvee on usuteaduse doktor, kes on õppinud Helsingi ja Tartu ülikoolides. Alates 1998. aastast on ta õpetanud religiooniga seotud õppeained paljudes erinevates Eesti kõrgkoolides: Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ja mujalgi, pidanud religiooni käsitlevad ettekandeid erinevatel konverentsidel ja seminaridel nii kodu- kui välismaal. Ta on siseministeeriumi usuasjade osakonna nõunik, kelle akadeemiline ja ametialane tegevus on seotud religiooni ja selle erinevate väljendusviisidega.
Tulevikuvisioonidele pühendatud loengusarja teemade ring liigub sellistes valdkondades ja mõistetes nagu inimene, demokraatia, IT ja AI ja transhumanism, kosmos, energia, raha, elu, surm, füüsika, bioloogia ja biotehnoloogia, ressursid, meditsiin, haridus, rahvastik, religioon, töö, tervis, loodus ja keskkond, globaalne ja lokaalne vaade. Loengutel esinevad Kaupo Vipp, Asse Sauga, Mart Noorma, Rea Raus, Ringo Ringvee, Kristjan Port, Saale Kareda, Sten Tamkivi, Mihkel Kangur, Jaan Aru, Jaak Vilo ja Oliver Laas.
Loengusari "Elu pärast Googlet" oli aluseks ka mullu sügistalvel Vikerraadios kõlanud tulevikuteemade arutelusaadetele "Raadio JAIK", mida saab järelkuulata Vikerraadio kodulehelt: https://vikerraadio.err.ee/raadio-jaik
Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös valminud loengusarjad on osa Von Krahli 25. hooaja hariduse ja kunsti suurprojektist JAIK, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja mille teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast. Lisainfo: www.jaik.ee
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.