Sarja kolmanda loengu peab Mart Noorma teemal "Kosmos". Meil kõigil on täita oma roll kosmoselaeval Maa. Kui meile ei piisa lõbureisija rollist ning tahaksime tublide meeskonnaliikmetena oma kosmoselaeva missiooni panustada, siis tuleb sihipäraselt tegutseda. Näiteks ehitada väiksemaid kosmoselaevu ja roboteid, et lennata teistele taevakehadele või muuta elu paremaks oma koduplaneedil. Juttu tulebki sellest, milliseid kosmoselaevu ja roboteid me järgmise 25 aasta jooksul peaksime ja milliseid me mingil juhul ei tohiks ehitada.
Mart Noorma on Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor ning ettevõtte Milrem Robotics teadus- ja arendusdirektor tehnikadoktor , kes on oma olemuselt füüsik. Noortesarja "Rakett 69" kohtunikuna püüab Mart keerulisi kontseptsioone lihtsalt selgitada. Suure pildi ja elu mõtte selgitamisel kasutab üsna vabameelselt füüsikalist loogikat. Ilmselt edukalt, olles Postimehe aasta inimene, Valgetähe kavaler ning Vikipeedia sõber.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Tulevikuvisioonidele pühendatud loengusarja teemade ring liigub sellistes valdkondades ja mõistetes nagu inimene, demokraatia, IT ja AI ja transhumanism, kosmos, energia, raha, elu, surm, füüsika, bioloogia ja biotehnoloogia, ressursid, meditsiin, haridus, rahvastik, religioon, töö, tervis, loodus ja keskkond, globaalne ja lokaalne vaade. Loengutel esinevad Kaupo Vipp, Asse Sauga, Mart Noorma, Rea Raus, Ringo Ringvee, Kristjan Port, Saale Kareda, Sten Tamkivi, Mihkel Kangur, Jaan Aru, Jaak Vilo ja Oliver Laas.
Loengusari oli aluseks ka mullu sügistalvel Vikerraadios kõlanud tulevikuteemade arutelusaadetele "Raadio JAIK", mida saab järelkuulata Vikerraadio kodulehelt: https://vikerraadio.err.ee/raadio-jaik
Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös valminud loengusari "Elu pärast Googlet" ja saatesari "Raadio JAIK" on osa Von Krahli 25. hooaja hariduse ja kunsti suurprojektist JAIK, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja mille teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast. Lisainfo: www.jaik.ee
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.