Kas töökoht on koht? Kui palju see, kust sa leiad eneseteostuse ja sissetuleku (= töö) on asukohaga seotud, ja mis siis saab, kui enam ei ole? Kas robotid võtavad töö? Kellelt? Millal? Kuidas need muutused paistavad ühe inimese, firma või organisatsiooni ja riigi seisukohalt?
Sten Tamkivi on tehnoloogiaettevõtja, kes täna juhib Topia tootearendust ja investeerib aega ja raha idufirmadesse, mis tegelevad avatud maailmaga. Enne seda asutas ta veel inimeste ringi liigutamiseks ettevõtte Teleport, pesitses riskikapitalifondis Andreessen Horowitz, juhtis Skype arenduskeskust Eestis ja nõustas president Toomas Hendrik Ilvest. Tamkivil on magistrikraad Stanfordi ülikoolist ja ta kuulub LHV ja Vabamu nõukogudesse.
Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös valminud loengusarja läbiv peateema ja eesmärk on süviti mõtestada elu Eestis ja maailmas 25 aasta pärast – kuidas ja miks meie tänased ja homsed otsused mõjutavad nende inimeste keskkonda ja meeleruumi, kes vaatavad maailmale otsa aastal 2043.
Sarja teemade ring liigub sellistes valdkondades ja mõistetes nagu inimene, demokraatia, IT ja AI ja transhumanism, kosmos, energia, raha, elu, surm, füüsika, bioloogia ja biotehnoloogia, ressursid, meditsiin, haridus, rahvastik, religioon, töö, tervis, loodus ja keskkond, globaalne ja lokaalne vaade. Loengutel esinevad Kaupo Vipp, Asse Sauga, Mart Noorma, Rea Raus, Ringo Ringvee, Kristjan Port, Saale Kareda, Sten Tamkivi, Mihkel Kangur, Jaan Aru, Jaak Vilo ja Oliver Laas.
Loengusari "Elu pärast Googlet" oli aluseks ka mullu sügistalvel Vikerraadios kõlanud tulevikuteemade arutelusaadetele "Raadio JAIK", mida saab järelkuulata Vikerraadio kodulehelt: https://vikerraadio.err.ee/raadio-jaik
Sarjad on osa Von Krahli 25. hooaja hariduse ja kunsti suurprojektist JAIK, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja mille teemaks on Eesti ja maailm 25 aasta pärast.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.