Mingit hoopis teistmoodi süngust kiirgab aga samal 1951. aastal Ameerikas ilmunud kujunemisromaanist „Kuristik rukkis“. Tegelikult oli J. D. Salingeri debüütromaan varem järjejutuna ilmunud, kuid nüüd antakse teos välja eraldi raamatuna. Algselt täiskasvanutele mõeldud loost saab üsna pea kõigi teismeliste pühakiri, mis on tänaseks tõlgitud enam kui kolmekümnesse keelde ja mida on müüdud üle 65 miljoni eksemplari.
Ameerika ajakiri Time on valinud „Kuristiku rukkis“ kahekümnenda sajandi saja parima ingliskeelse romaani hulka ja vist pole teist raamatut, mida koolitunnis nii sageli käsitletaks. Ja tõesti – kes siis poleks elanud teismelisena läbi 17aastase Holden Caulfieldi protesti täiskasvanute maailma kahepalgelisuse vastu ning tundnud sama maailmavalu, mida temagi tunneb?
Oma teadliku protesti ning omas ajas šokeeriva ja kõnekeelse sõnakasutusega on „Kuristik rukkis“ kindlasti üks pärast Teist maailmasõda Ameerika Ühendriikides kujunema hakanud noortekultuuri enim mõjutanud teos. Eesti keeles ilmus raamat 1961. aastal Valda Raua tõlkes Loomingu Raamatukogus."
Sari "90 raamatut 90 päevaga" on eetris iga päev alates 5. septembrist "Vikerhommikus" kell 8.50.

Ajakirjanduse jaoks on valimiste kajastamine nagu spordi suurvõistlus. Tuleb olla täpne ja hästi ajastatud vormis. ERR-i jaoks olid valimiste kajastamiseks kindlad reeglid. Kuidas valimiste kajastamisega toime tuldi? Kui palju abi oli kuulajatel-vaatajatel väitlustest? Mida arvata reitingute sajust?
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.