1918. aasta märtsiks olid saksa väed Eesti okupeerinud. Eesti ja Läti sakslased lootsid teha oma riigi, mis pidi hakkama kandma nime Balti Hertsogiriik. Kes olid need baltisakslased selle ettevõtmise taga, kes pidi saama selle riigi etteotsa ja mida oleks selle riigi teokssaamine tähendanud põlisrahvale – eestlastele, sellest räägib TÜ õppejõud Ago Pajur.
Juttu tuleb ka Eesti välisdelegatsioonidest, mis üritasid välismaal Eestile tunnustust saada, samal ajal kui baltisakslased siin oma riiki teha püüdsid.
Fotol Eesti välisdelegatsiooni liikmed: istuvad Mihkel Martna ja Jaan Tõnisson; seisavad Ants Piip, Karl Robert Pusta, Karl Menning, Eduard Virgo .
Saate toimetaja on Piret Kriivan. Kuula 11. oktoobril kell 13.05.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.