Väikesest jääajast ajaloohuvilise klimatoloogi Andres Tarandi (pildil) pilguga. Külmast ilmast annab tunnistust jää ja Andres Tarand räägib seekordses saates jääoludest Läänemerel läbi ajaloo. Juttu tuleb ka sellest, kui külm võis olla külm ilm ja kui kaua ilm külm oli. Lisaks Olaus Magnuse 16.sajandi kaardist, Jäälahingust Peipsil ning sellest, mida preester Henrik oma kroonikas jääolude kohta Läänemerel muistse vabadusvõitluse ajal kirjutab.
Aga ka Jüri Vilmsist, Otto Kotzebuest ja Bengt Gottfried Forseliusest. Miks? Kuulete saates! Rootsi piiskopi Olaus Magnuse 16.sajandil koostatud kaardil on näha, et Läänemerel sai suusatada
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.