Münditeadlane Ivar Leimus: "Peeter teadis Euroopas käinud mehena, missugune raha peab olema – ta tahtis taalrit teha - ja see rubla, mis tuleb aastal 1704, see ongi Vene vaste taalrile!"
Peeter I juurutab Venemaal taalri, mis Ivar Leimuse sõnul oli väliskaubanduseks väga hea. "Sisekaubanduses säilitab Peeter I vana süsteemi: 100 kopikat on 1 rubla, mitte nii nagu Lääne-Euroopas, et oli olemas taaler, pool taalrit, veerand, kahekümne neljandik, neljakümne kaheksandik ja üheksakümne kuuendik taalrit," räägib Ivar Leimus.
Ivar Leimus Autor/allikas: Ülo Josing
Aga Peeter I oli raha reformimiseks veel üks oluline põhjus peale selle, et oli soov olla euroopalik. Missugune see põhjus oli, saab teada 793. loost.
Varamust:
Kuidas maadeavastused muutsid Euroopa kaubandust ja kiirendasid rahamajanduse arengut, saab kuulata siit.
Saadet muinasaegsest mündileidudest saab kuulata siit.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.