JAAN TALLINN õppis Tartu Ülikoolis teoreetilist füüsikat, ta on programmeerija ja ettevõtja. Ta on üks Skype, Kazaa, Bluemoon Interactive, MetaMed kaasasutajatest, Ambient Sound Investmenti osanik. 1989. aastal osales ta esimese väljaspool Eestit levitatud Eesti arvutimängu Kosmonaut loomisel. 2007–2011 oli Jaan Tallinn presidendi mõttekoja liige, ta on pälvinud Valgetähe V klassi teenetemärgi. Ta on osalenud ka efektiivse altruisimi liikumises. Jaan Tallinn on Centre for the Study of Existential Risk (kaasloojad Huw Price, lord Martin Rees) ning Future of Life Institute'i (kaaslooja Max Tegmark, nõukogus Elon Musk, oli ka Stephen Hawking) üks loojatest.
OLIVER LAAS on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi filosoofia külalislektor, Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna graafika õppetooli dotsent ja nooremteadur, Estonian Business Schooli turunduse ja kommunikatsiooni õppetooli filosoofia külalislektor ning annab loenguid ka Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor. Tema teadustöö peamisteks suundadeks on metafüüsika, keelefilosoofia, loogika, infotehnoloogia ja tehnoloogiafilosoofia, informatsiooni filosoofia, kultuuriteooria, kujutav kunst, semiootika, mängu-uuringud.
Kuula Oliver Laasi loengut "Tehisintellekt ja transhumanism" sarjas "Elu pärast Googlet" – 1. osa, 2. osa.
TANEL TAMMET lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli matemaatikateaduskonna, ta on arvutiteadlane. Tammet on Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteaduse instituudi võrgutarkvara professor. Ta on osalenud ka poliitikas ja tegutsenud ettevõtluses. Tanel Tammet on pälvinud Valgetähe V klassi teenetemärgi.
RISTO UUK on MTÜ Efektiivne Altruism Eesti asutaja ja eestvedaja. Lisaks tegeleb ta kirjutamisega: tõhusast heategevusest, teaduspõhisest loomakaitsest, tehisintellekti ohtudest, kriitilisest mõtlemisest, filosoofiast ja teadusest, treeningust ja toitumisest. Vaadake lähemalt: http://ristouuk.com/artiklid/ .
EFEKTIIVNE ALTRUISM on filosoofia ja ühiskondlik liikumine, mille eesmärk on olemasolevate ressurssidega võimalikult palju head teha. Meie mittetulundusühingu eesmärk on aidata suurendada inimeste arusaamist efektiivsest altruismist selleks, et nad saaksid efektiivsemalt annetada või mõjusamaid karjäärivalikuid teha. Selleks korraldame näiteks uurimisprojekte, arutelusid, karjääriseminare, üks-ühele vestlusi ja anname välja stipendiume. Lisainfo on siin.
Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös valminud loengusarja "Elu pärast Googlet" läbiv peateema ja eesmärk on süviti mõtestada elu Eestis ja maailmas 25 aasta pärast – kuidas ja miks meie tänased ja homsed otsused mõjutavad nende inimeste keskkonda ja meeleruumi, kes vaatavad maailmale otsa aastal 2043.
Kõiki loenguid kuuleb täies pikkuses koos publiku küsimustega ja Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere kommentaariga siit.
Loengusari "Elu pärast Googlet" oli aluseks ka mullu sügistalvel Vikerraadios kõlanud tulevikuteemade arutelusaadetele "Raadio JAIK", mida saab järelkuulata Vikerraadio kodulehelt: https://vikerraadio.err.ee/raadio-jaik. Vaadake ka.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.