Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Aja arvamise viisid
Eesti rahvapärasest ajaarvamisest, muinsustest, mida käega katsuda ei saa räägib ajaloodoktor Lauri Vahtre (pildil) Juttu on aasta sisemisest jaotusest ja kalendrikuude nimetamisest. Millest milleni arvestasid aega muistsed eestlased ja millal sai eestlastele omaseks kalendrikuid kasutada? Näärikuu, küünlakuu, paastukuu, urbekuu, jürikuu, lehekuu ,jaanikuu, heinakuu, lõikuskuu, mihklikuu ,viinakuu, talvekuu ja jõulukuu - kui palju on eestlaste kuudel nimesid?
Lauri Vahtre artikkel eestlase mälust ja mäletamisest:" Kalevipoja säng ja Jakobsoni äng". Otsi siit arhiivist: Akadeemia nr. 12 - 2013.
Kuula ka " Eesti loo" esimesi saateid, milles Lauri Vahtre rääkis eestlase ajaloolisest mälust, Eesti ajaloo müütidest ja tegi sissevaate Eesti ajaloo etappidesse: Ajalugu ja müüdid ja Sissevaade.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.