Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Pilditeoloogia
Kuidas õpetada inimesele ristiusku, näiteks siis, kui ei osata lugeda või kui kirjutatu ei ole õpetatava emakeeles, mis on pilditeoloogia räägib Kunstiakadeemia professor Krista Kodres(pildil)
Martin Luther jättis küll pildid alles , kuid nende roll ja tähendus reformatsiooniga muutusid. Pildiporgramme muudeti vastavalt luterlikele tõekspidamistele . Altarimaalid ja pühakuskulptuurid ei olnud enam pühapildid, mida kummardada, vaid nad olid kirjasõna illustratsiooniks. Piltidel kujutatut sai lugeda nagu pühakirja. Mida võis vaataja lugeda välja Niguliste kiriku koguduse pinkide pildiprogrammilt, Pühavaimu kiriku pildiprogrammist ? Kas eesti koguse kiriku Pühavaimu kiriku pildid olid millegi poolest teistsugused, kui ülejäänud Liivimaa kirikud.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.