Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Memoriaalkunst
Tallinnas Niguliste kirikus on reformatsiooni-järgse memoriaalkunsti näidetena esindatud epitaafid, unikaalne puust nikerdatud ehissein nn Roseni sein, hauaplaatidest põnevaim on ehk katku surnud prantsuse arsti Johannes Ballivi hauakivi.
Memoriaalkunsti säravamatest ja põnevamatest näidetest nii Nigulistes kui ka Toomkirikus ja teistes Eestimaa kirikutes räägib Kunstiakadeemia professor Krista Kodres (pildil). Juttu tuleb ka meister Arent Passerist, tema töödest ja rollist Liivimaa memoriaalkusnti ajaloos.
Pontius De la Gardie
Arent Passer. Pontius De la Gardie hauamonument Tallina toomkirikus.
Muusikaline tund 1969. aastal: katkendeid Eduard Tubina ooperist "Barbara von Tisehusen" (esietenduse salvestusest ). Osades: Barbara - Maarja Haamer, Bonnius - Kalju Karask. Jüri Järvet loeb Aino Kallase novelli. Saate autor Ivalo Randalu. Kuula siit.
Saade baltiaadli suguvõsadest on siin.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.