Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Lapsepõlv
Lastest Liivimaa sõja ajal ja lastest enne suurte sõdade aega räägib Tallinna ülikooli teadlane ajaloodoktor Inna Jürjo. Kui pikk oli keskajal lapse lapsepõlv, mida tähendas mõiste lapsepõlv keskajal? Kas lapse lapsepõlv oli keskajal õnnelik? Missuguseid mänge lapsed mängisid ja kuidas ja kui palju lapsi kasvatati? Pieter Bruegheli maal "Laste mängud".
Siit saab aimu sellest, missuguseid mänge keskajal lapsed Euroopas mängisid. Miks oleks vaja mänguasjade arheoloogi?
Arheoloog Ain Mäesalu saateid keskaegsetest mängudest saab kuulata siit ja siit.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.