Gaasirelv võeti kasutusele Esimeses maailmasõjas ning see jõudis ka Vabadussõtta. Millal kasutati esimest korda gaasirelva, kes seda kasutas ning kui palju kahju tegi relv Vabadussõjas vastaspoolele, kuuleb seekordses saates laupäeval kell 13.05. Räägib ajaloolane Küllo Arjakas.
LISAMATERJAL Vanimate säilinud Riigi Ringhäälingu salvestiste hulgas on Felix Moori reportaaž õppustelt Tallinnas Kaevu tänaval Harjuvärava mäe all. 29. jaanuaril 1939. aastal harjutati kannatanute saabumist ja vastuvõtmist gaasikaitse varjendisse. Kuula siit
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.