Ettevalmistuse jooksul kõlava kaheksa soovituse ja keelesäutsu hulgas on ka üks vihje veaohtlikule keelendile või reeglile, mis kõlab reedesel e-etteütlusel.
Kultuuriministeerium on kuulutanud 2025. aasta eesti raamatu aastaks, et tähistada 500 aasta möödumist esimese eesti keelt sisaldanud trükise ilmumisest. Kuigi raamatuaasta korraldajad kasutavad läbivat suurtähte, tõenäoliselt austuse või tähtsuse rõhutamiseks, kirjutatakse teema-aasta nimetus eesti raamatu aasta tekstis läbivalt väikeste tähtedega.
Esimene sõna (eesti) kirjutatakse eesti raamatu aastas väikese tähega, kuna jutt ei käi Eesti riigist, vaid eesti keelest. Teine ja kolmas sõna, raamatu ja aasta, kirjutatakse väikese tähega, kuna ürituste ja tähtpäevade nimetused kirjutatakse üldreegli järgi väikese tähega. Niisamuti kirjutame väikeste tähtedega vabariigi aastapäev, jaanipäev ja suur reede.
Väikese tähega tuleb kirjutada ka varasemad kultuurivaldkonna teema-aastad: mullune kultuuririkkuse aasta ja 2023. aastal tähistatud liikumisaasta.
Head ettevalmistust ja toredat e-etteütlust!
Emakeelepäeva üks tähtsündmusi, Vikerraadio e-etteütlus toimub reedel, 14. märtsil kell 10.25. Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine leiab tänavu aset juba 18. korda. Seekordne tekst on inspireeritud raamatuaastast.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.