Raamatuteadlane Tiiu Reimo: "Lugeja rahvas saab sündida alles siis, kui on midagi lugeda. Lugemisest saab rääkida ikkagi alates 19. sajandi keskpaigast, kui ilmuvad asjalikud eestikeelsed ilmalikud raamatud."
Eesti raamatu 500. aastapäevale pühendatud sarja avasaates võtab raamatuteadlane, eesti raamatu ja raamatukogunduse uurija Tiiu Reimo eesti raamatu pool sajandit kokku.
Kirikuõpetaja ja kirjamehe Georg Mülleri sõnavararikkad ja kujukad jutlused on esimene suur eesti keele mälestis. Toronto ülikooli professor Jüri Kivimäe rääkis luterliku reformatsiooni 500. aastapäeva eel Georg Mülleri elust, tema jutlustest ja ka raamatukogust ja tema tähtsusest eesti kultuuriloos. Saadet saab kuulata siit.
ENSV kõige ulatuslikumast kirjanduslikust salaveost rääkis soomlanna Anna Marttila, kes toimetas 1960. aastatel Nõukogude Eestist üle piiri välja kahe endise Gulagi vangi käsikirjad elust Nõukogude vangilaagris. Saadet saab kuulata siit.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.