Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Andresen Nigol, Eesti NSV Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja, esineb Eesti NSV 4. aastapäeva tähistamise pidulikul koosolekul 249. eesti laskurdiviisis. Autor/allikas: Eesti Rahva Muuseum/muis.ee
Akadeemik Tõnu Tannberg: "Stalini aja puhul tuleb arvestada sellega, et kõik olid huvitatud sellest, et nende sõnad saaksid kirja nii, nagu nad ütlesid. Seega on kõik ka mingite mitte väga oluliste võimuinstitutsioonide materjalid tollest perioodist usaldusväärsemad kui 1980. aastatest. Kui me võtame kooli komsomolikomitee mingi protokolli 1940. aastate lõpust ja 1980. aastatest, siis viimaseid ei ole võimalik ajaloo uurimises kasutada."
Tartu Ülikooli professor akadeemik Tõnu Tannberg räägib saates 1950. a toimunud EK(b)P Keskkomitee üldkogust – VIII pleenumist ehk märtsipleenumist, mis on tuntud selle poolest, et paljud Eesti kunstnikud, kirjanikud ja haritlased tembeldati kodanlikeks natsionalistideks, mille eest neid ka karistati.
Saates kõlab ka katkend Hans Leberechti jutustuse "Valgus Koordis" põhjal 1951. a lavastatud kuuldemängust. Teose sisuks on kolhooside moodustamine Eesti NSV-s.
Filmi "Valgus koordis" kinoülesvõtted Autor/allikas: Eesti Rahva Muuseum/muis.ee
"Riigikaotajad 2" on viimane vasakpoolsest poliitikast ja poliitikutest kõnelevas alamsarja saade. Varamus on saated vasakpoolsuse erinevatest tahkudest: riigivastastest vasakäärmuslastest ja rahvusmeelsetest vasakpoolsetest poliitikutest.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.