Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Köster Jakob Niemanni korter Püha Vaimu kirik ja tütarlaste kooli vahel, kus eesti poisid õpetust said. Autor/allikas: Venemaa Riikliku Sõjaajaloo Arhiiv 1825. a
Ajaloolane Triin Kröönström: "Õpetaja Jakob Niemannist võiks tegelikult alustada rahvuslikku ärkamisaega – tema nimi kuulub kindlasti eelärkamisaega! "
Jakob Niemann õpetas Tallinnas lapsi lugema ja kirjutama aastatel 1778-1830. Poole sajandi jooksul oli tal sadu õpilasi ja nii mõnigi neist on eesti kultuuriloos üsna tuntud.
Tallinna Linnaarhiivi peaspetsialist Triin Kröönström räägib saates sellest, miks me õpetaja Jakob Niemannist pole seni suurt midagi teadnud, mida kujutas endast Püha Vaimu kool, kuidas Jakob Niemann eesti poisse õpetas ja kui palju on nimeliselt teada tema õpilasi ja kes need on.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.