Kuidas kaaperdati Tõnis Mägi "Koit"? Kui laul "Koit" mängis suurt rolli kultuurilise ühtekuuluvustunde tekitamisel 1980. aastate lõpul, siis 21. sajandi alguses on seda laulu hakanud kasutama nii poliitilised kui ka kultuuriäärmused oma sõnumite võimendamiseks. "Koidu" kasutamist poliitilisel eesmärgil tõlgendavad politoloogid ja teatriteadlased uusnatsionalismi, kuid ka uusliberalismi tööriistana.
Teatriteadlane Hedi-Liis Toome ja politoloog Mari-Liis Jakobson arutlevad, kuidas kasutatakse muusikat ja etenduskunste piiride nihutamiseks ning miks on hakanud poliitiline teater vältima mõnda ühiskondlikku teemat ja kuidas on see seotud vastutusega.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Saatesarjas "Teise mätta otsast" kohtuvad pealtnäha kaugete valdkondade või arusaamade esindajad.
Saatesari viib iga kord kokku kaks inimest, kelle dialoogis sünnivad uued maailma mõtestamise võimalused. Kuigi arusaamad ja arvamused võivad erineda, leidub siiski ühisosa, mis neid ühe laua taha toob.
Saatejuht-toimetajate Marju Himma ja Maria Kruusemendi sõnul aitab sari üksteist mõista ja täiendada: "Oma mättalt on vaade ühiselt selge, aga mis toimub teise inimese mätta otsas? Leiame ühe mätta otsas ruumi mõlemale saatekülalisele ja arusaamale ning mõtiskleme nende erinevuste ja sarnasuste üle."
Saatesari "Teise mätta otsast" on eetris üle pühapäeviti kell 19.05.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.