Ajaloodoktor Aivar Põldvee: "Kui nüüd julgelt liialdada, siis me näeme selles seltskonnas võib-olla ka mingit omamoodi Noor-Eestit!"
See oli sõpruskond, kes õppis koos Adrian Virginiusega Tallinna gümnaasiumis ja seejärel Kieli ülikoolis, kus sõbrad nimetasid ennast noorteks eestlasteks. Viiest koolivennast said vaimulikud ja enamus neist oli kaasatud kiriku- ja hariduselu edendamise töösse, mille algatas Liivimaa ülemsuperintendent Johann Fischer.
Teises saates Adrian Virginiusest räägib Tallinna Ülikooli teadur Aivar Põldvee noorte eestlaste Kielis õppimise ajast ja sellest, mis Kielis juhtus sellist, mis muutis Adrian Virginiuse käekäiku ja kuidas Adrian Virginiusest sai Puhja kiriku pastor ja miks see meie kultuuriloos nii oluline on.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.