Muusikateadlane Alo Põldmäe: "Enn Võrk sai oma laulu loomisel kõvasti innustust sellest, et 27. juunil 1922. a võttis riigikogu vastu seaduse, mis kinnitas sinimustvalge lipu Eesti riigi lipuna."
Eesti lipu päeval 4. juunil tähistame ka Eesti lipulaulu sajandat aastat. Kuidas lipulaul sündis, miks ja kuidas meie sinimustvalge laul on kujunenud selliseks, nagu me teda tänapäeval tunneme ja laulame? Me teame, et sinine sümboliseerib meie taevast, must mullapinda, aga mida on võrdkujutanud lipulaulust kadunud valge värv?
Muusikateadlane, -pedagoog ja helilooja Alo Põldmäe räägib saates laulust "Eesti lipp" ja hümnist "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", teistest rahvuslikest lauludest ja laulu "Eesti lipp" autoritest Enn Võrgust ja Martin Lipust.
Saate autor on Piret Kriivan, helirežissöör Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.