Keeleameti peadirektor Ilmar Tomusk: "Uues olukorras, mis algas 24. veebruaril, on eriti tähtis, et me täidaksime oma põhiseadust." Ilmar Tomusk peab silmas muuhulgas ka seda, et põhiseaduse järgi on igal ühel Eesti riigis õigus saada eestikeelset haridust.
Ilmar Tomusk: "Me peaksime tegema riigina kõik, et sõjapõgenike lapsed saaksid eestikeelse hariduse, et nad läheksid eesti kooli!" Tomuski sõnul oleks ehk mõistlik tekitada eestikeelsete koolide juurde keelekümblusklassid. "Aga kindlasti eestikeelsete koolide, mitte venekeelsete koolide juurde," rõhutab Ilmar Tomusk.
701. saates on juttu sellest, missugust rolli mängis hirm eesti keele püsimise pärast iseseisvuse taastamise protsessis. Mida sätestas esimene keeleseadus? Mis aastal oli esimene tähtaeg eestikeelsele koolile üleminekuks ja miks see teoks ei saanud? Mida tähendab see praegu 2022. aasta kevadel, kui Eestisse on tulnud ukraina ja vene keelt kõnelevad põgenikud Ukrainast.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.