Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill: "See vaidlus, kas iseseisev kaitsevõime või rahvusvaheline sõjaline koostöö, riigikaitse alane koostöö, oli vaidlusteema läbi kogu kümnendi (1990. aastad) ehk kuni NATOga liitumise konkreetsete sammudeni." Saade on Eesti riigikaitse sünnist ja kaitsejõudude ülesehitamisest pärast Eesti iseseisvuse taastamist 1991. aastal.
Millal võeti iseseisvuse taastanud Eestis vastu otsus kaitseväeteenistuse kohustusest, missugused nägid välja esimesed ajateenijad, millal algas kaitsejõudude taasloomine ja kelle juhtimisel, millal loodi kaitseministeerium ja kes oli esimene kaitseminister, kes nimetati esimeseks kaitseväe juhatajaks?
Saates on juttu ka sellest, missugused olid esimesed pidulikud rivistused. Varamust kuulete lahingust Tallinnas Marja tänava sõjaväeobjektil, kus vastamisi olid Vene armee ja Eesti kaitsevägi.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.