Kihutavate autojuhtide rahunemispeatused on juba andnud politseile põnevat tagasisidet, uurime kell 7.35 lähemalt Laura Aabenilt siseministeeriumist. Aben on üks rahunemispeatuste idee väljatöötajatest. Algselt olid rahunemispeatused väljatöötamismeeskonna sisene nali.
"Vikerhommikus" on külas mees, kes toob eestlastele lähemale imelist jaapani kultuuri. Kuidas ta seda teeb? Stuudios on esimese eestlasena Jaapani uuringutes doktorikraadi kaitsenud Alari Allik, kes kõneleb ka sügisestest jaapani kultuuri õhtutest.
Kas ja miks peaksid Eestis tegutsevad taksojuhid ja toidukullerid oskama eesti keelt? Kas lause "Guugeldame tiimi liikmete e-maili aadresse" on ilus emakeel?Neile ja muidugi ka aktuaalsetele keelepoliitika küsimustele on kell 9.15 stuudios vastamas keeleinspektsiooni juht (ja menukas lastekirjanik) Ilmar Tomusk.
ÕNNESOOVIDE kohta loe lähemalt siit.

"Muusika on minu jaoks elu," tõdeb dirigent ja vanamuusikaansambli Hortus Musicus juht Andres Mustonen. Kõlab kummaliselt, aga viiul päästis teda ka Nõukogude armeest, sest vabastuse kirjutanud arst teadis sama pilli õppiva tütre järgi, et "selliste" mõtted ongi mujal. Muusikast räägime omajagu, sest ka järgmised põlved on näppupidi sees - poeg Mattias ansamblis Regatt ja pojapoeg Frederik ehk boipepperoni ansamblis Pitsa.
Kommentaarid