Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Kaitseväe kalmistu
Vabadusristi kavaleride mälestusmärgi juures viitab muinsuskaitsja Jaan Tamm mälestussambal olevale tekstile "Vaba Eestile truu surmani" (foto Vivika Ludvig).
Teises saates Kaitseväe kalmistust on juttu Vabadusristi kavaleride kalmuväljast, kalmistule maetud briti mereväelastest ja eesti lenduritest, Männiku plahvatusohvrite mälestusmärgist.
Paljudele haudadele on pärast teist maailmasõda ja veel üsna lähiajas maetud peale Vene sõjaväelasi ja tsiviilisikuid. Jaan Tamme hinnangul oleks tarvis poliitilist otsust, et varasematele kalmudele peale maetud inimesed ümber matta vabadele platsidele.
Saate autor on Piret Kriivan.
Kalmistu plaani jalutuskäigu ettevõtmiseks leiab Sõjamuuseumi lehelt.
Kuula ka esimest saadet Kaitseväe kalmistult siit.
Baltisakslane Arthur von Buxhoeveden, kes esimeste hulgas Eesti vabaduse eest sõtta läks, suri Karlsruhes 1964. aastal. 2014. aastal maeti tema ja ta abikaasa põrm ümber Tallinna Kaitseväe kalmistule. Kuulake siit.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.