Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Paljasjalgne Tõnisson ja tema jünger Friedrich Lustig
1930. aastate alguses rändasid kaks eesti meest Karl Tõnisson ja Friedrich Lustig, kerjakott õlal, läbi Euroopa Aasia poole. Neist meestest, kes tutvustasid eestlastele budistlikke tõekspidamisi, nende elust Eestis ja kaugel Eestist, nende elutõest ja omavahelistest suhetest räägib etnoloog Indrek Park. Mis on tõde ja mis väljamõeldis?
Vend Vahindra, kodanikunimega Karl Tõnisson, Lätis Kārlis Tennisons; hüüdnimega paljasjalgne Tõnisson (20. august ukj 1883 Umbusi – 5. mai 1962 Myanmar (Birma)) oli esimene buda munk, kes tegutses Eestis. 1930. aasta suvel pidas Tennisons budismiloenguid Narvas, kus kohtas esimest korda Friedrich Voldemar Lustigit.
Friedrich Voldemar Lustig (budistliku nimega ka Ashin Ananda; 26. aprill 1912 Narva – 4. aprill 1989 Birma) oli eesti budist, kes pälvis tähelepanu budistliku luulega.
Üheskoos rändasid nad 1930. aastate keskel Eestist välja, esialgu Lääne-Euroopasse, hiljem aga Taisse ja seejärel Birmasse, mis sai mõlema viimaseks asupaigaks.
Fr. V. Lustig ja K. Tennison Hiinas 1936. aastal foto ajaloolase Mait Taltsi artiklist Viljandimaa aastaraamatust. Loe siit.


Vaata siit ka videointervjuud Indrek Pargiga.
Saate autor on Piret Kriivan. Kuula 27. veebruaril kell 13.05.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.