Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Välisabi Rootsist
Liivimaa sõja esimestel aastatel oli selge, et Liivimaal ei ole tahet, jõudu, oskust või isegi kõike kolme korraga, et maad kaitsta. Saksa-Rooma riigi keiser soovitas liivimaalastel pöörduda naabrite poole. Eelmises saates kuulsime, et osa Liivimaast, Saare-Lääne piiskopkond, sai abi Taanist ehk läks Taani alluvusse. 1561. aasta kevadel pärast pingsaid läbirääkimisi allutasid Tallinna linn ja rüütelkond end Rootsi kuningale Erik XIV-le(pildil). Läbirääkimistest rootslaste ja liivimaalaste vahel räägib Tartu Ülikooli dotsent Enn Küng.
LISA: Liivimaa sõja tähendusest Rootsi poolt vaadatuna rääkis Uppsala Ülikooli emeriitprofessor Al Loit saates "Rootsi huvid". Kuula siit:
Narva sõidust, Põhja-ja Lääne-Euroopa ühendusest Narvaga, mis viis Tallinnast mööda, rääkis Toronto Ülikooli professor Jüri Kivimäe saates "Narva langemine". Kuula siit:
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.