Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Kuulajate küsimused
Kui tsaar Ivan IV hertsog Magnuse Liivimaa kuningaks kuulutas, siis tuli maa ise Magnusel endale vallutada. Tallinna üritas ta vallutada esimest korda 1570.aastal . Kui palju oli siis ühel ja teisel poolel sõjamehi? Kui palju sai tsaar saata mehi Liivimaale, ohustamata riigi lõunapiiri? Miks vene vägi Tallinna piiramisel sadamat ei blokeerinud ja selle kaudu rootslasi võitlusvõimetuks ei teinud? Kuidas Liivimaa mõisamehed sõjas käitusid, mis oli 16.sajandil sõjas lubatud ja mis mitte? Küsimustele vastab ajaloodoktor Andres Adamson (pildil).
Saates on juttu sõjamehest rittmeister Jürgen Tisenhusenist, kellest hoopis teistel põhjustel on Aino Kallas kirjutanud oma novellis " Barbara von Tisenhusen", samanimelise ooperi autor on helilooja Eduard Tubin. Tubina ooper esietendus Estonia teatris 1968. aastal. Katkendeid Eduard Tubina ooperist "Barbara von Tisehusen": Kuula siit
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.