Üks asi on ajalugu raamatust lugeda, teine asi aga kuulata, kuidas täpselt neist aegadest, põgenike teekonnast läbi sõjatandri ja uutes oludes kohanemisest räägitakse. Millised on need sõnad ja hääletoon ja mida see meis kuulajatena esile toob?
Suurpõgenemise 80. aastapäevale pühendatud "Päevateel" sünnib värvika vestluse käigus elav pilt, millel esiplaanil on noor abielupaar ja nende pisike tütar.
"See oli septembris 1944, kui papa sai tänu Krulli tehase töökohale kolm ärasõidupiletit. Neil olid kaasas mitmed kohvrid, käntsakas suitsupekki ja suur Philipsi raadio – jah, just see puidust kastis kobakas, mida muuseumites kindlasti näinud olete," meenutab seekordne külaline.
Oma vanemate, vanaemade ja enda lapsepõlve loo räägib esmakordselt lahti Saksamaal põgenikelaagris sündinud Mari-Ann Kelam.
Kuulaja rollis on Piret Kooli.
Intervjuu on pikemalt järelkuulatav Vikerraadio veebis ja taskuhäälinguna.
Piretile saab kirjutada e-postiaadressil [email protected] või postiaadressil: Vikerraadio "Päevatee" Gonsiori 21 Tallinn 15020 Saatel on Facebooki leht.
"Päevatee" käsitleb koos spetsialistide abiga teemasid, mis on eakatele olulised. Alates oktoobrist 2022 on saatejuht Piret Kooli. Saade on Vikerraadio eetris laupäeviti kell 16.05
"Päevatee" on eetris laupäeval kell 16.05 (kordus esmaspäeval kell 23). Alates oktoobrist 2022 on saatejuht Piret Kooli. Varem on saadet teinud Ülle Karu ja Liina Kusma. Saate toimetajale saab kirjutada e-postiaadressil [email protected] või postiaadressil: Vikerraadio "Päevatee" Gonsiori 21 Tallinn 15020 Saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.