Mai on looduskaitsekuu. Loodushoiust ja sammudest, mis aitaks elukeskkonda paremaks teha ja loodust hoida räägime Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professori ja kliimaministri nõuniku Aveliina Helmiga.
Euroopa kõige haruldasemad ja ohustatumad hanelised väike-laukhaned peatuvad kevadisel rändeteel alati ka paar nädalat Eestis. Aprilli lõpus korraldati Hiiumaal Käina-Kassari maastikukaitsealal linnuhuvilistele ja keskkonnaasutustele treeningseminar liigi tutvustamiseks ja kaitse paremaks korraldamiseks. Millised on need ohustatud linnud, kuidas kulgeb nende ränne ja miks nad olid vahepeal väljasuremise äärel, räägib ornitoloog Andres Kalamees, kes on Väike-laukhanede Euroopa liidu LIFE projekti eestipoolne koordinaator.
Tunni lõpus kuuleme, millistel teemadel kirjutatakse Eesti Looduses.
Positiivsest, kriitilisest ja uudishimulikust vaimust kantud saade vaatleb meie elu ja püüab leida viise, kuidas tagada kestlik kulgemine. Saates selgitatakse ökoloogiliste mõtteviiside ja nähtuste laiemat tausta, kummutatakse rohemüüte ja vaadeldakse loodusnähtusi.
Usume, et mikrotasandil tehtavad mõtteviisi pöörded ja teisenenud tarbimisharjumused võimaldavad reaalseid muutusi ka makrotasandil. Varmad reporterid sukelduvad sündmuste keerisesse!
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.