Kui Viru-Nigula valla Paevälja talu piimalehmad kahe aasta eest traagilises tuleõnnetuses hukkusid, oli Eskorite pere valiku ees, kas loobuda piimatootmisest. Talus tegutsevad kolm põlvkonda otsustasid piimakarja taastada, ehitada uue 139-kohalise lauda ning minna piimatootmisega edasi senisega võrreldes mitmekordses mahus.
Otsusele piimakarjaga jätkata aitas kaasa see, et põlevast laudast pääses imekombel elusana vasikas Murel.
Saates on Paevälja talu kolm põlvkonda ka mikrofoni ees. Nooremaid esindab 21-aastane peretütar Teele Eskor, kes õpib Maaülikoolis veterinaariat ning lööb aktiivselt kaasa ka MTÜ Eesti Noortalunikud tegemistes. Vanimat põlvkonda esindab 81- aastane vanaisa Tiit Eskor. Keskmist põlvkonda esindavad 53- aastane Priit Eskor ja pereema Katre Eskor. Kuuleme, miks näevad Eskorid peretalu vormis piimatootmisel perspektiivi, kui samal ajal on mitmed väiketalunikud teatanud piimakarja likvideerimisest.
Paevälja talu kõrval, sealsamas Kõrkkülas Viru-Nigula vallas kuulub Eskorite perele ka Raja talu, jalutame ringi selleski ning uurime, millist rolli täidavad Soome lahe äärsel pankrannikul asuvas talus lambad ning hobused.
Kohapeal käis raadiotoimetaja Arp Müller.
Saate teine lugu on salvestatud Viljandi vallas Paistu rahvamajas. Pool aastat on seal koos käinud Viljandimaa meeskoor. Koori eesmärk on seista järgmisel suvel Tallinnas, laulukaare all ja esitada uhkelt ning kõlavalt üldlaulupeo repertuaari. Mehed käivad laule ja hääli harjutamas kaks korda kuus. Ühel pühapäevaõhtul käis mehiseid lauluhääli kuulamas ka toimetaja Jane Saluorg.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.