Arhitektid otsivad maailmas viise, kuidas vähendada ehitussektoris süsiniku jalajälge. Üks võimalus on põhumajad. Võtmeküsimuseks on aga see, kuidas viia selline traditsiooniline ehitusviis massehitusse koos efektiivse tehasetootmisega. Seda uurib Eesti Kunstiakadeemiasse koondunud arhitektide rühmitus.
Räägime nende tööst, aga ka sellest, milline on põhumajade energiatõhusus ja kuidas seda saavutada. Kuidas tagatakse tugevus ja vastupidavus ilmastikule? Kuidas on lahendatud niiskuse ja hallituse probleemid?
Saates on külas Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi direktor Anti Hamburg ja noorte arhitektide rühmituse Ruum + X liige Aneth Traumann.
Eestis kogutakse aastas 9000 -10 000 tonni elektri- ja elektroonikaseadmeid, mis lähevad edasisse käitlusesse. Aasta aastalt on kogused suurenenud, selle põhjuseks võib olla nii inimeste kasvav teadlikkus, kui ka see, et meil on lihtsalt üha rohkem tehnikat. Millised on nõuded katkiste kodumasinate käitlemisel, mida nendega edasi tehakse ja mida arvata elektroonika korduskasutusest, kõneleb MTÜ EES-ringluse jäätmekäitluse spetsialist Kaire Kikas.
Tunni lõpus heidame pilgu ka ajakirja Horisont uuele numbrile.
"Ökoskoopi" teevad Krista Taim ja Kristo Elias.
Esmaspäeviti kell 10.05 (kordus kell 00.05).
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.