"Hea on teada" on Vikerraadio uus lastesaadete sari uudishimulikele maailmaavastajatele. Sarja raames minnakse ühes lastega raadiostuudiost välja ja uuritakse sündmuspaigal, kuidas üks või teine asi töötab, miks on nii ja mitte naa ning miks on hea aina rohkem teada.
Esimestes saadetes külastatakse vabaõhumuuseumi, maleringi, panka ja avastatakse merealust maailma. Saated on eetris 27. veebruarist 3. märtsini kell 15.15 Vikerraadios ning järelkuulatavad Vikerraadio kodulehel, Lasteekraani lehel ja Jupiteris.
Sõna saavad ajaloolane ja etnoloog Heiki Pärdi, maletreener Rainer Raud, majandusanalüütik Mihkel Nestor ja zooloog Lennart Lennuk.
Esmaspäeval, 27. veebruaril ja teisipäeval, 28. veebruaril kell 15.15
Eesti Vabaõhtumuuseumi nurmenukukollases Härjapea talus räägib ajaloolane ja etnoloog Heiki Pärdi lastele, kuidas elasid nendevanused talulapsed 100 aastat tagasi. Milliseid mänge nad mängisid ja mida nad sõid? Ja miks on hea vanade asjade kohta teada?
Kolmapäeval, 1. märtsil kell 15.15
Maletreener Rainer Raud tutvustab Vanalinna Hariduskolleegiumi maleringis malemaailma kirevat ajalugu ja põnevaid legende. Miks pärsia kuningas india targa peale pahaseks sai? Kui kaua kestis maailma kõige pikem maleduell? Kust on pärit eestikeelne nimetus male?
Neljapäeval, 2. märtsil kell 15.15
Mihkel Nestor töötab SEB pangas analüütikuna ja peab seetõttu väga hästi teadma, mis on raha, kust see tuleb ja kuhu see läheb. Sellest räägib ta raadiosaates ka lastele. Miks on raha välja mõeldud? Mis on kallis ja mis on odav? Miks on hea omandada rahatarkust?
Reedel, 3. märtsil kell 15.15
Eesti Loodusmuuseumi zooloog Lennart Lennuk joonistab praegu uue lasteraamatu jaoks pilte Eestisse jõudnud võõrliikidest. Mudakrabi, ümarmudil, elegantne krevett, vööt-kirpvähk. Kas olete neist kuulnud? Kohtume Lennariga tormise mere ääres ning uurime, kuidas on võõrliigid Eestisse jõudnud ja mis nendega küll peale hakata.
Sarja toimetaja on Lisete Velt, helirežissöör ja -kujundaja Emma Tamm.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.