Aasta aega on Kremlimeelne seltskond levitanud ühismeedias agressorit õigustavaid seisukohti. Kas demokraatlikus riigis tuleb sellega leppida või peaks julgeolekuorganid tegutsema jõulisemalt? Kommenteerib julgeolekuekspert Meelis Oidsalu. Meeliselt on ka päevakommentaar, kus ta annab viis soovitust peaministrikandidaatidele kolmapäevaseks teledebatiks ETVs.
Hiina esitas oma rahuettepanekud Vene-Ukraina sõja lõpetamiseks. Kuidas neisse suhtuda, küsime sinoloogilt ja Sisekaitseakadeemia teadurilt Märt Läänemetsalt.
Vilniuses alustas tööd Eesti eriesindaja Valgevene opositsiooni juures, kelle ülesandeks saab suhtlus Valgevenest lahkuma sunnitud opositsioonipoliitikutega ning riigi arengute jälgimine. Marko Koplimaa räägib oma tööst lähemalt.
Marika Tuus-Laul on 20 aastat ja viis koosseisu kuulunud riigikokku. Seekord ta ei kandideeri. Mida kujutab riigikogu liikme töö? Millega nii valija kui ka sinna sooviv inimene peavad arvestama?

Professor Mati Laur: "Selline kaotus nagu Narva all, eriti Peetri jaoks, tekitab trotsi ja vimma! Peetril oli võimalus kõik Venemaa ressursid koondada ühel eesmärgil selleks, et armee saaks rootslaste vastu minna. See kõik nõudis raha. Et sõjavägi taastada on vaja raha, et raha saada, on vaja maksureformi, maksude kokku saamiseks on vaja haldussüsteemi muuta jne."
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.