Alanud aasta lind on aul, keda võib näha Eesti rannikuvetes. Rahvakeeli kutsutakse teda ka kõvakaelaks. Räägime sellest linnust Leho Luigujõega, kes on auli aasta koordinaator. Suitsukonid on maailma üks levinum prügitüüp. Mahavisatult satuvad konid looduskeskkonda, mürgitades vett ja mereloomi. Konides sisalduvad toksilised ained võivad jõuda ringiga ka inimeste toidulauale. Eestis tegutseb ettevõte Filaret, kes proovib suitsukonide materjali vääristada. Filaret asutaja Ines IssaVillido rääkis Talltechi polümeeride ja tekstiilitehnoloogia laboris, kuidas ta sigaretikonidest kasulikku materjali välja võtab ja mida sellega edasi teeb. Ilmub selle aasta esimene Eesti Looduse number, heidame sellele saate lõpus pilgu peale.
Positiivsest, kriitilisest ja uudishimulikust vaimust kantud saade vaatleb meie elu ja püüab leida viise, kuidas tagada kestlik kulgemine. Saates selgitatakse ökoloogiliste mõtteviiside ja nähtuste laiemat tausta, kummutatakse rohemüüte ja vaadeldakse loodusnähtusi.
Usume, et mikrotasandil tehtavad mõtteviisi pöörded ja teisenenud tarbimisharjumused võimaldavad reaalseid muutusi ka makrotasandil. Varmad reporterid sukelduvad sündmuste keerisesse!
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.