Intervjuusid on kaks.
Esmalt kõneleb Tallinna Ülikooli teadur, haridusgerontoloog Tiina Tambaum sellest, mida ta näeb ja kuuleb välisriikides viibides oma erialaga seonduvalt. Seekordsed näited tulevad Soomest, Portugalist ja Šotimaalt.
Teine vestluskaaslane on toimetaja ja kirjastaja Piret Veigel, kes iga aasta lõpu eel kehastub piparkoogikunstnikuks. Nimelt on ta osalenud juba 17 aastat järjest ainulaadsel kunstinäitusel, kus temaatilise teose loomiseks on vaid üks tingimus – see tuleb valmistada piparkoogist.
Nii on ta koos tütre Pia Ingeriga kavandanud, vorminud ja küpsetanud sadu meetreid kujundeid, millest on sündinud näiteks Vana-Egiptuse moosekandid, kirsiõite valgel teed joovad jaapanlannad, Bernt Notke "Surmatants" ja Antonio Gaudii maailmakuulus pühakoda La Sagrada Familia.
Sel aastal plaanis Piret luua piparkoogist Sydney ooperiteatri, kuid siis leidsid nad tütrega hoopis ühe Jaapani animafilmist pärit ehitise. Nii seisab Tallinnas disainigaleriis avatud Piparkoogimaania näitusel tänavu neljal kanajalal, ja seeläbi ka liikuv, hiigelsuur erinevatest osadest koosnev elukas, mis on samaaegselt müstiline, ilus ja muinasjutuline. Ja mille nimi on võlur Howl'i liikuv kindlus.
Kuidas sai Piret Veigelist piparkoogikunstnik? Millised on tema esimesed mälestused neist vürtsilõhnalistest küpsistest? Ja milliseid lugusid kõneleb ta piparkoogi töötubades eri vanuses kuulajatele? Sellest kõigest intervjuus räägimegi.
Stuudios on toimetaja Piret Kooli, helipildi kujundab Maris Tombach.
Saate toimetajale saab kirjutada e-postiaadressil [email protected] või
postiaadressil:
Vikerraadio "Päevatee"
Gonsiori 21
Tallinn 15020
Saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.