
Ühist oli nende elus niipalju, et mõlemad tegid sporti ja armastasid esineda. Toomas Tross tahtis näitlejaks saada, üritas lavakunstikooli sisse astuda, jõudis viimasesse vooru, kus temaga konkureeris Dan Põldroos. Teadagi, kelle Komissarov valis. Toomas võttis paberid välja ja viis need otsejoones Pedagoogikaülikooli ja sai sisse näitejuhtimise erialale. Haide Männamäe armastas laulda, võttis osa saatest "Kaks takti ette", kus tuli 5. kohale. Võitis tookord Hedvig Hanson. Klassivend Hindrek Maasik tegi ettepaneku minna Tallinna Pedagoogikaülikooli näitejuhtimise erialale, mõlemad said sisse, nende kursusel olid ka nt Sepo Seeman, Katrin Valkna, Hendrik Norman ja Kristjan Jõekalda.

Pedagoogikaülikooli vastuvõtukatsetel pidi Haide vanemal kursusel olevale Toomasele laulma, too seda etteastet ei mäleta. Tuttavaks nad seal said, aga ühise eluteeni läks veel aega. Pärast lõpetamist töötas Haide Männamäe Ugala teatris, Toomas Tross tegi koos kaaslastega oma teatri G-Garaaž, mis tegutses kaks aastat. Seejärel õppisid koos nad kaks aastat Kopenhaageni teatrikoolis.

Eestisse tulles sai Toomas Tross tööd Vanalinnastuudios, mõlemad tegid kaasa ka "Variuse" teatri lavastustes, telesaadetes. Nende tegelaskujud Piip ja Tuut sündisid juhuslikult. Ühel tuttaval oli vaja sünnipäevaks esinejaid ja siis nad mõtlesid käigupealt välja sellised naljakad kujud, nende kaubamärgiks kujunenud punased ninad olid neil Taanist olemas. Esinemine läks korda, juba kutsuti neid järgmisele üritusele ja jälle järgmisele. Kuni neil tekkis arvestatav repertuaar lugudest, mida esitada.

Kui esialgu oli "Piip ja Tuut teatril" rohkem kavas laste - või koguperetükke, siis nüüd tehakse juba lavastusi ka täiskasvanutele. Selle aasta veebruaris andis president Alar Karis Haide Männamäele ja Toomas Trossile Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Saatejuht on Ülle Karu.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.