Aeg-ajalt küsitakse, kas sellisesse ütlusesse nagu "on nagu on" on vaja koma panna või ei ole. Kui võtta seda kui põimlauset, kus sõna "nagu" alustab kõrvallauset, siis tuleks koma panna. Kõrvallause tunneb ära selle järgi, et siduva sõnaga algavas lauseosas on öeldis, selles lauses sõna "on". Seega "on, nagu on". Teisalt saab seda ütlust võtta ka kui öeldisega kinnisväljendit. Sellised väljendid on erijuhtumid, mis koma ei nõua. Seega "on nagu on", ilma komata. Samasugused on veel näiteks "tuleb mis tuleb", "saab mis saab", "läheb kuidas läheb", aga ka "maksku mis maksab" või "tee mis tahad". Niisuguste ütluste puhul on komakasutus vaba – need võib kirjutada nii komaga kui ka ilma, kuidas aga soovi on.

Reporteritund. Ortodontiline ravi. Erialaseltsid kokku ei lepi
Ortodontide selts ei soovi anda hambaarstidele õigust teha lihtsamaid ortodontilisi protseduure. See võimaldaks praegusi ebamõistlikult pikki järjekordi lühendada ja nii on see paljudes Euroopa riikides korraldatud.




























Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.