2007. aastast on ka Eestis tähistatud jazzikuud ühel moel või teisel, vahel kümnete üritustega, vahel tagasihoidlikumalt, kuid alati on pööratud tähelepanu noortele. Uno Naissoo nimeline noorte heliloomingu konkurss, Jazzkaar oma linnaruumi projektidega, tasuta kontsertide päeva, vestlusringide ja perekontsertidega on olnud lahutamatu osa jazzikuust, mille eesmärk on tunnustada džässi pärandit ja ajalugu.
Jazzikuul julgustatakse igas vanuses inimesi osalema džässis - õppima muusikat, külastama kontserte, kuulama džässi raadiost ja salvestistelt, lugema džässi käsitlevaid raamatuid ning palju muud. Kuu kulminatsiooniks on rahvusvaheline jazzipäev 30. aprillil, mil toimuvad galakontserdid erinevates riikides. Kuid juba läinud aastal oli kontsert jälgitav internetis, sest mitmed etteasted toimusid artistide kodulinnast või lausa kodust.
"Õhtujazzis" kuulete esinemas suurepäraseid naisartiste, kellest paljud on esinenud ka Jazzkaarel, just tänavu pöörab Smithoniani ajaloomuuseum suuremat tähelepanu naiste rollile džässis ja fookuses on lauljatar Nina Simone'i pärand.

Meediatund. Usaldusväärsusest ajakirjanduses: pealkirjad ja kohtuasjad
Kui palju inimesi loeb pealkirjadest kaugemale või vaatab ära rohkem kui saate sissejuhatuse? Kuidas saab uurimise alla sattunud inimene oma head nime kaitsta, kui kohtuotsus tuleb alles mitme aasta pärast?
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.