Ainete kättesaadavus võrreldes alkoholi kättesaadavusega on lihtsalt niivõrd hea, ütlevad noored ise. Ainete müük on maailmas üks kasumlikumaid ärisid - tootmiskulud on madalad, kasumimarginaalid suured.
Illegaalsete tootjate ja turustajate propaganda ja müügisurve on massiivne ning üha nooremad inimesed on sellest tänu sotsiaalmeediale mõjutatud.
Lisaks on hakanud levima müüt, et kanep on ainuke aine, mis ei tekita sõltuvust ja et tegu on vaat et tervisele kasuliku ainega. Kanepit reklaamitakse alternatiivina alkoholile.
Järjest rohkem eesti peresid on silmitsi faktiga, et keegi meie perest tarvitab keelatud aineid. See teeb ärevaks, midagi tarka ei osata selle teemaga peale hakata peale hurjutamise ja pahandamise.
Mõnes peres on saladus avalik, kuid sageli ei pruugi pereliikmed sellest pikki aastaid teadlikudki olla. Märgatakse vaid, et noorega toimub midagi kummalist, kuid sellest ei räägita.
See paneb paljud vanemad lõksu - kui otsin abi, kas siis ajan asjad veel hullemaks? Kas automaatselt tuleb tegu politseiga, kui räägin, mis mind muretsema paneb? Mida ette võtta, kui tuleb välja, et mulle kallis inimene on hakanud tarvitama?
Saatekülalised on pereterapeut Pille Kütt ja Annegrete Johanson programmist "Valik". Nad on kaks aastat toetanud noori, kes soovivad vähendada kanepit tarvitamist ja saada taas iseenda elu peremeheks.
Programm "Valik" on noorele tasuta ja osaleja saab jääda anonüümseks. Nendest ei teatata politseile.
Saatejuht on pereterapeut ja koolitaja Monika Koppel. Kuulake neljapäeval kell 21.05.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.